Whiskey novinky z USA #1/23 – první v novém roce

Po odmlce v čase vánočním jsme zpět a přinášíme první americké whiskey novinky roku 2023. Začínáme ale zvolna, přeci jen ještě doznívá ona sváteční doba. Potěšíme vás však zprávou o dostupnosti jedné velmi pěkné láhve.

Kentucky Owl Batch #12

Kentucky Owl Batch #12

Kategorie: straight bourbon
Původ: Kentucky
Věk: NAS
ABV: 57%
Cena: 400$
Další informace:

Master blender John Rhea vytvořil toto plnění díky kombinaci bourbonů starých od sedmi do čtrnácti let se dvěma čtyřletými bourbony. Jedná se o dvanácté vydání v této bourbonové sérii.


Cedar Ridge The QuintEssential First Fill Sherry Cask

Cedar Ridge The QuintEssential First Fill Sherry Cask

Kategorie: American single malt
Původ: Iowa
Věk: NAS
ABV: 53,6%
Cena: 100$
Další informace: vyrobeno 594 lahví dostupných pouze v palírně

Limitovaná série této single malt zrála v sudech po bourbonu Cedar Ridge a poté byla přesunuta do sudů po sherry o objemu 132 galonů, které vybral master blender Murphy Quint (odtud inspirace pro název plnění).


Krátké zprávy

Four Roses Limited Edition Small Batch (2022 Release)

V samém závěru loňského srpna, v patnáctých amerických whiskey novinkách, jsme vás informovali o plnění Four Roses Limited Edition Small Batch (2022 Release) a naše přání, aby se nějaké láhve objevily i u nás, bylo vyslyšeno. Jak minulý týden předeslal Zdeny Kortiš, v dohledné době bude velmi omezené množství dostupné online i v České republice, konkrétně na stránkách prestigeselection.cz, a to za cenu 4990 Kč.

Cheers!


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments