Whisky týdeník 1/2020

Vítám Vás u prvního Whisky týdeníku roku 2020. Zajímá Vás, jaká nová whisky se během posledních dvou týdnů objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Nejdříve si představíme poslední Big Peat v edici Trilogy Vintage. Pro další dvě novinky se přesuneme do Anglie. Tam londýnská palírna Bimber vydává whisky pro členy svého věrnostního klubu a obchodní dům Harvey Nichols nabízí první whisky pod svou vlastní značkou.

Big Peat uzavírá Trilogy Vintage Series

Nová whisky Big Peat

Společnost Douglas Laing, producent blended malt whisky Big Peat, vydává třetí a zároveň poslední přírůstek do své edice Trilogy Vintage.

Nová whisky Big Peat 27yo Black Edition je, stejně jako všechny whisky Big Peat, složena pouze ze single malt whisky z ostrova Islay. Whisky nebyla barvená ani filtrovaná za studena. Lahvovaná byla s obsahem alkoholu 48,3%. Ucítíte v ní tóny kouře, mořského vzduchu, kůže či medu.

Celkem bylo vyrobeno 3 000 lahví. Dostupné budou od ledna. Cena ještě není známa.

Edice Trilogy Vintage byla představena v roce 2017 spolu s 25letou whisky Big Peat Gold Edition. V roce 2018 pak vyšla 26letá Platinum Edition.

První whisky pro členy klubu Bimber

Nová whisky Bimber

Mladá londýnská palírna Bimber vydává svou první whisky určenou výhradně pro členy jejich věrnostního klubu Founder’s Club.

Bimber Founder’s Series 2019 je single cask whisky, která od roku 2016 zrála v sudu po bourbonu. Z tohoto sudu bylo stočeno 200 lahví o sudové síle s obsahem alkoholu 57,8%. Whisky nebyla barvená ani filtrována za studena.

Jde o první whisky z edice Founder’s Series. Tato edice je určená pouze pro členy věrnostního klubu, který vznikl v květnu loňského roku. Celkem se bude skládat ze čtyř lahví, vycházejících vždy po roce.

Je to však již třetí whisky z této palírny. V září loňského roku vyšla první whisky Bimber the First. V listopadu pak následovala whisky Bimber Re-charred Oak Casks.

Nová whisky z obchodního domu Harvey Nichols

Nová whisky Harvey Nichols

Luxusní řetězec obchodů Harvey Nichols se spojil s anglickou palírnou English Whisky Company a pod svou vlastní značkou vydal první whisky.

Harvey Nichols Peated Burgundy Cask Single Barrel English Whisky je kouřová whisky (38ppm), která zrála 12 let ve 250 litrovém sudu po víně Pinot Noir dovezeném z Burgundska. Stáčená byla s obsahem alkoholu 51%. Ve whisky můžete nalézt tóny pražených ořechů, sezamových semínek, sušeného ovoce, hořké čokolády či uzeného chilli.

Whisky můžete zakoupit v obchodním domě Harvey Nichols nebo zde na jejich stránkách. Jednu z 280 dostupných lahví můžete mít za 110£.


Čtěte také:

Whisky týdeník 51/2019

Nová česká whisky z Blatné

Předobjednejte si první whisky z palírny Raasay

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments