Nová skotská 8 Doors Distillery se představuje

Na severním pobřeží Skotska ve vesnici John o’Groats vyroste palírna 8 Doors Distillery, nejsevernější palírna na Skotské „pevnině“. Nová palírna je projektem Kerry a Dereka Campbellových. Plány na novou palírnu byly schváleny už v březnu letošního roku. Náklady na stavbu budou 1 milion liber a otevřít by se měla v příštím roce. Palírna bude mít kapacitu 60 000 litrů alkoholu ročně. Návštěvnické centrum je v dnešní době samozřejmostí. Palírna plánuje produkovat tři rozdílné styly whisky, které budou zrát v sudech ze Španělska.

8 Doors Kerry a Derek Campbell
Zakladatelé palírny Kerry a Derek Campbell

V těchto dnech manželé odhalili název nové palírny. Ten odkazuje na příběh Jana de Groot, držitele práv na přívoz mezi ostrovy Orknejích, který na konci 15. století vybudoval v blízkosti palírny osmistěnný dům s osmi dveřmi a osmihranným stolem, kde na znamení rovnosti, sedával on a jeho sedm synů.

Palírna také představila dva věrnostní programy.  874 Founders Club a 874 Club. Počet členů 874 Founders Clubu je omezen na 250. Jeho členové si mohou zakoupit sud budoucí whisky. Cena začíná na 1 600£ a lze zakoupit sudy od velikosti 50 litrů do 250 litrů.

Počet členů 874 Clubu je omezen na 1 250 a cena je 420£. Pokud se připojíte, čekají vás tři exkluzivní láhve whisky z produkce této palírny. Více informací o klubech naleznete zde: https://www.8doorsdistillery.com/874-club-memberships.

Vizualizace palírny 8 Doors
Vizualizace palírny 8 Doors

A na závěr ještě jedna zajímavost. Víte co znamená číslo 874 v názvech věrnostních programů? Je to počet mílí, které od sebe dělí John o’Groats, nejsevernější obydlené místo britské pevniny a Land’s End, nejjižnější obydlené místo britské pevniny.


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments