Whiskey novinky z USA 1/2022

Vítejte u prvních Whiskey novinek z USA v roce 2022! Pro začátek se budeme číslice dva držet, a proto si dnes blíže představíme plnění pouze dvou značek. Kromě toho se taky dozvíme něco ze zákulisí.

Yellowstone Select Landmark Edition Series

Kentucká Limestone Branch Distillery vydává hned šestici plnění bourbonu Yellowstone Select a to při příležitosti 150. výročí této značky.

Yellowstone Select Landmark Edition Series

Inspirace pro názvy jednotlivých plnění najdeme v přírodních úkazech a scenériích (Lower Yellowstone Falls, Old Faithful, Grand Prismatic Spring, Minerva Terrace, Roosevelt Arch a Lamar Valley), jež můžeme najít v národním parku, podle kterého je značka pojmenována. Z každé prodané lahve této série věnuje palírna 1,50$ nezávislé organizaci National Parks Conservation Association (NPCA), která si klade za cíl ochranu národních parků.

Lahve budou k dostání v celých Spojených státech amerických, každá za cenu 39,99$.


Heaven’s Door Bootleg Series Vol. III

Heaven’s Door Bootleg Series Vol. III

Značka Heaven’s Door, za kterou mj. stojí i známý zpěvák a skladatel Bob Dylan, rozšiřuje svou řadu Bootleg, jež je pojmenována podle sbírky Dylanových alb, které obsahují dosud nevydané nahrávky.

Směs vzácných whiskey, které vždy plnění této řady tvoří, je tentokrát třináctiletá a finišovala v sudech po vino de naranja ze Španělska. Jak uvádí master blender značky Ryan Perry, lahví je pouze 3 949 a fanoušci by si tak měli pospíšit.

Třetí plnění série má 60,6% alkoholu a stojí 545$. K dostání bude u vybraných prodejců v USA.


Krátké zprávy

Značka WhistlePig, ve které v loňském roce získal menšinový podíl gigant Moët Hennessy, plánuje vstoupit na evropský trh. Díky zvýšenému zájmu o americkou whiskey bychom se tak možná i my mohli brzy dočkat další značky, kterou budeme moci prozkoumat. Ostatně na listopadovém pražském whisky festivalu jsme se s touto značkou mohli setkat v podobě malých degustačních lahviček.

Známá kentucká značka Jim Beam vypustila do světa nový limitovaný likér na bázi bourbonu. Smetanový likér Jim Beam Cream je určený k popíjení na ledu nebo v horké čokoládě. Má 15% alkoholu a láhev o objemu 750ml stojí 19,99$.

Kentucká palírna Four Roses otevřela nové návštěvnické centrum. Kromě baru nebo či rozšířeného obchodu se suvenýry je nyní celé návštěvnické centrum mnohem interaktivnější. V roce 2019 palírnu navštívilo téměř 85 tisíc návštěvníků ze 45 zemí světa.

Americká značka Bowsaw, jež vyrábí nejen bourbon, ale také třeba straight corn whiskey, bude dostupná v německém řetězci Citti a to díky hamburské společnosti Hellwege Spirituosen, která distribuuje nápoje.

Cheers!


Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments