Více jak 2 miliony návštěvníků ve skotských palírnách

Skotský whisky turismus zažívá zlaté časy. Návštěvnost palíren trhala v loňském roce rekordy a poprvé překonala hranici 2 milionů návštěvníků, přesněji je navštívilo 2 004 754 lidí. Což je meziročně o 6,1% více. Ti pak v palírnách utratili přes 68 milionů liber. Počty návštěvníků skotských palíren rostou již několik let. Od roku 2010 se počet whisky turistů zvýšil o 56%.

Národnost návštěvníků byla opravdu pestrá. V roce 2018 bylo zastoupeno více než 20 národností. Nejvíce pak palírny navštěvují lidé z Německa a Spojených států. Rostl také počet návštěvníků z Francie, Nizozemí, Španělska, Indie či Číny.

Skotské palírny jsou třetí nejnavštěvovanější turistický cíl ve Skotsku. Více navštěvované jsou jen Edinburský hrad a Národní skotské muzeum. V rámci Velké Británie ale překonaly takové památky jako je Stonehenge nebo Westminster Abbey.

Skotsko je v současné době domovem více než 130 palíren. Přicházející turisté pak přináší ekonomické oživení i do odlehlých částí Skotska. Palírny se snaží tento růst dále podporovat a investují do modernizace a rozšíření svých návštěvnických center.

Tagy:
Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments