Velšský Penderyn postaví další palírnu

Whisky se ve Walesu pálila po stovky let. Poslední palírna však zanikla v roce 1894. Když se tak v roce 2000 objevila palírna Penderyn, šlo po dlouhé době o první palírnu whisky ve Walesu. Palírna se nachází v národní parku Brecon Beacons. Se svou kapacitou 700 000 litrů čistého alkoholu ročně se řadí mezi menší palírny. V roce 2008 otevřela své návštěvnické centrum, které v posledních letech přivítalo 35 000 návštěvníků ročně.

Palírna Penderyn
Palírna Penderyn

Penderyn už není jedinou palírnou whisky ve Walesu, rozhodně však patří mezi nejznámější. A plánuje další růst. V těchto dnech byly schváleny plány společnosti na postavení druhé palírny. Novou palírnu vybuduje Penderyn ve městě Llandudno v severním Walesu. Konkrétně využije budovu staré internátní škole na Lloyd Street. Celkové náklady jsou odhadovány na 5 milionů liber. Společnost doufá, že i navzdory současné komplikované situaci, bude palírna dokončena na jaře příštího roku.

Palírna Penderyn
Internátní škola ve městě Llandudno

Původně se plánovalo, že Penderyn postaví svou druhou palírnu ve Swansea, na jižním pobřeží Walesu. Plánované místo je však hodně zchátralé a bude vyžadovat mnohem více práce. Penderyn doufá, že zde vybuduje svou třetí palírnu později, v letech 2022 či 2023.


Čtěte také:

Investujte do nové skotské palírny Glen Luss

První whisky z lihovaru Žufánek

Ladies Whisky Club

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments