Muži co stvořili Jim Beam III. – Fred a Freddie Noe

Po představení šestice master distillerů značky Jim Beam se přesouváme z téměř zapomenuté historie do nedávné minulosti a současnosti. Kdo stál a stojí za whiskey této značky v posledních letech?

Fred Noe (1957 – )

Fred Noe

Frederick „Fred“ Booker Noe III, jak by znělo celé jméno syna Bookera Noea a pravnuka Jima Beama, se narodil v roce 1957 v kentuckém Bardstownu a již od mládí, které strávil mj. v domku svého pradědečka, byl ponořen do whiskey kultury. Po absolvování Bellarmine University v Louisville se pod dohledem svého otce naučil všemu potřebnému z výroby. Jeho začátky pak byly velmi prosté, kolem roku 1984 začal na nočních směnách na stáčecí lince tak, jak si to přál jeho otec. Vzhledem k tomu, že Fred byl velmi učenlivý a spolehlivý, to netrvalo dlouho a začal se po pomyslném žebříku posouvat stále výš.

Fred Noe totiž působil jako vyslanec The Small Batch Bourbon Collection, tedy série, která pod sebou ukrývá značky Booker’s, Baker’s, Knob Creek a Basil Hayden’s. Tedy značky, jež stvořil právě jeho otec. Na jejich prosazení se ve světě nejen americké whiskey měl lví podíl, podílel se i na ochutnávání a výběru konkrétních whiskey. Mimo to se podílel na plnění Devil’s Cut nebo na ochucených likérech značky Jim Beam. Místo master distillera mu bylo přisouzeno v roce 2007.

Do Kentucky Bourbon Hall of Fame byl uveden v roce 2013.

Freddie Noe (1988 – )

Freddie Noe

A míříme do současnosti. Fred Booker Noe IV, zvaný Little Book, je zatím poslední generací ve značce Jim Beam. Narodil se v roce 1988 a jeho otec Fred Noe měl na něj stejné požadavky ohledně vzdělání, jako měl zase na něj jeho otec Booker Noe. Právě ten, tedy dědeček Freddieho, měl na svého vnuka obrovský vliv. Již odmalička Freddie doprovázel svého otce i dědečka do palírny a není žádným tajemstvím, že nejeden rickhouse byl svědkem jeho dovádění.

Freddie si prošel podobnou cestou jako jeho otec. Prošel si postupně celou výrobou, jeden celý rok navíc strávil v oddělení výzkumu a vývoje. K tomu se navíc pokoušel vyrobit svou whiskey, jedinečnou a speciální. Právě takto se v roce 2017 zrodila značka Little Book, která je vyráběna v palírně Fred B. Noe Distillery v kentuckém Bostonu.

Výjimka na závěr. Freddie Noe zatím do Kentucky Bourbon Hall of Fame nepronikl. Ale s největší pravděpodobností je to jen a pouze otázka času.

A máme to za sebou. Tedy všech osm generací master distillerů značky Jim Beam. Ať už na značku můžeme mít jakýkoliv názor, je obdivuhodné, jak je těsné sepětí této whiskey značky s rodinou. Abychom však pochopili co nejvíce souvislostí, je nejvyšší čas podívat se více na samotnou značku a na její konkrétní plnění. Začínáme za dva týdny.

Cheers!


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments