Ladies Whisky Club

Pití whisky už dávno není jen mužská záležitost. Stále více a více žen podléhá jejímu kouzlu. Proto bych vám dnes rád představil český Ladies Whisky Club, který před necelým rokem založila Mirka Kverková.

Zakladatelka Ladies Whisky Club Mirka Kverková
Zakladatelka Mirka Kverková

Mirka je velkou milovnicí whisky, když se však chtěla stát členkou jednoho nejmenovaného pánského whisky klubu, neuspěla. Nesplňovala totiž podmínky klubu a mohla se stát jen čestnou členkou. Když o tom pak za pár dní přemýšlela, uvědomila si, že v České republice zatím není žádný whisky klub určený výhradně pro dámy. A tak se zrodil Ladies Whisky Club.

Klub má nyní 16 členek, které se schází každé tři měsíce na řízené ochutnávky ve Whiskeria baru v Jindřišské věži. Dámy již tak například mohly porovnat whisky z palírny Tamdhu nebo z palírny Glenmorangie. Také si užily slepou degustaci s Václavem Routem. Členky mají k dispozici i celou řadu benefitů na místech spojených s whisky. Nejen v Praze, ale i v Olomouci či ve Svachově Lhotě.

Plánů do budoucna má zakladatelka klubu dost. Je vidět, že jde o srdcovou záležitost. To že členky klubu a milovnice whisky láká výlet do Skotska, asi nikoho nepřekvapí. Také se však nechtějí nechat omezovat jen světem whisky a plánují i výjezdní degustace za šampaňským či ginem. Mezi další plány patří rozšíření Ladies Whisky Clubu za hranice Prahy a jejího okolí.

Já Mirce přeji, ať se Ladies Whisky Club stále rozšiřuje a ať stále více žen zjistí, co na té whisky vlastně máme.

https://www.facebook.com/ladieswhiskyclub/

Ladies Whisky Club
Ladies Whisky Club

Čtěte také:

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments