Whisky týdeník 25/2020

Vítám Vás u nového Whisky týdeníku. Zajímá Vás, jaká nová whisky se v tomto týdnu objevila? Jste, jako vždy, na správném místě. Tentokrát se podíváme do Anglie na novinky z dvou mladých palíren. Palírna Lakes rozšiřuje svou edici blended whisky The One a přidává dvě nové whisky. Londýnská palírna Bimber se spojila s obchodním domem Selfridge’s a vydává exkluzivní single cask whisky, která bude dostupná jen v těchto obchodech.

Palírna Lakes rozšiřuje svou edici The One

Mladá anglická palírna neprodukuje jen single malt whisky. Ve své nabídce má i řadu nazvanou The One. Zde najdeme míchané whisky, jejichž srdce tvoří whisky z palírny Lakes smíchaná ze skotskou grain whisky a single malt whisky z oblastí Highlands, Speyside či Islay. Nyní palírna Lakes přidává do této edice dvě nové whisky.

Nová whisky Lakes The One

The One Orange Wine Cask dozrávala v sudech z amerického dubu, ve kterých bylo předtím uloženo Vino de Naranja. Toto víno se vyrábí pouze v Andalusii na jižním pobřeží Španělska. Při jeho výrobě se bílé víno maceruje s pomerančovou kůrou. Whisky byla lahvována s obsahem alkoholu 46,6% a celkem bylo vyrobeno 2 994 lahví.

Whisky The One Sherry Cask dozrávala v sudech po sherry Pedro Ximénez a oloroso. Lahvována byla s obsahem alkoholu 46,6% a celkem bylo vyrobeno 4 512 lahví.

Obě nové whisky nejsou barvené ani filtrované za studena. Zakoupit je můžete zde, na stránkách palírny Lakes. Cena je 48£

Po krátké době je tu tak další novinka z palírny Lakes. Minulý měsíc palírna přidala třetí single malt whisky do své edice Whiskymaker’s Reserve.


Exkluzivní whisky Bimber pro obchodní dům Selfridge’s

Londýnská palírna Bimber nedávno potěšila své fanoušky edicí šesti single cask whisky. Další novinkou z této palírny je také single cask whisky, tentokrát vydaná exkluzivně pro slavný anglický obchodní dům Selfridge’s.

Nová whisky Bimber

Nová whisky Bimber Gonzáles Byass Oloroso Sherry Finish zrála ve čtyřech sudech po bourbonu. Poté dozrávala v jednom sudu (typ butt) po sherry oloroso z vinařství Gonzáles Byass. Whisky byla stočena v sudové síle s obsahem alkoholu 51,5%.

Celkem bylo vyrobeno 936 lahví. Whisky můžete zakoupit v obchodních domech Selfridge’s nebo online zde, na stránkách obchodního domu. Cena jedné láhve je 80£.


Čtěte také:

Whisky týdeník 24/2020

Whisky koktejly nejen na léto I.

Nová londýnská palírna Bimber zakládá věrnostní klub

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments