Whisky předplatné – duben

Vítejte u prvního článku, který vznikl na základě spolupráce PoznejWhisky s e-shopem Alkohol.cz. V rámci této spolupráce vám každý měsíc budeme představovat aktuální obsah whisky předplatného, které pro Alkohol.cz připravuje DramRoom. Než se vrhneme na obsah dubnové sady, dovolte mi pár informací.

Whisky předplatné si můžete objednat zde, na stránkách Alkohol.cz. Předplatit ho si můžete buď na 1 měsíc (899,-), 3 měsíce (833,- za měsíc), 6 měsíců (750,- za měsíc) či na rok (667,- za měsíc). Po objednání vám pak každý měsíc do schránky přistane sada se třemi vzorky whisky o objemu 40 ml. Máte tak možnost ochutnat široký výběr různých whisky, rozšířit si obzory a objevit nové chutě, aniž byste si museli kupovat celé láhve. Výběr whisky, které se v sadě objeví, má na starosti nový whisky ambasador Alkohol.cz Petr Pulkert. Záruka kvalitního výběru tu tak určitě je.

Duben

Dubnové předplatné se nese ve znamení palírny Loch Lomond. Palírna se sice nemůže chlubit bohatou historií, založena byla v roce 1965, čím se však vymyká běžným palírnám, jsou její kotle. Posuďte sami. Při stavbě byla palírny vybavena dvěma kotli typu Lomond, které na vrcholu nemají tradiční výparník. Místo toho jsou osazeny rektifikační kolonou s kondenzačními deskami, které lze různě nastavovat a měnit tak charakteristiku destilátu. V roce 1990 v palírně uvedli do provozu druhý pár kotlů Lomond. O čtyři roky později pak byly nainstalovány dvě destilační kolony na obilnou whisky. V roce 1998 se palírna rozrostla o jeden pár tradičních destilačních kotlů. Tím však nekončíme. V roce 2007 ještě přibyla destilační kolona (coffey still) na single malt whisky, která se však kvůli použití kolony nemůže oficiálně nazývat single malt, a třetí pár kotlů typu Lomond. Dohromady tak v palírně naleznete 11 destilačních zařízení, čtyřech různých typů.

whisky předplatné

Palírna tak produkuje celou řadu různých typů whisky. V nabídce, kromě single malt whisky různých stylů, najdete i single grain whisky či whisky míchané. Aktuální výběr se skládá z trojice single malt whisky. Najdete tu 14leté plnění a dvě 12leté whisky Inchmurrin a Inchmoan.


Loch Lomond Inchmurrin 12 Year Old

Loch Lomond Inchmurrin 12 Year Old whisky předplatné

Whisky vyzdvihuje sladký a ovocný charakter whisky z palírny Loch Lomond. 12letá whisky byla destilovaná na kotlích typu Lomond a zrála v sudech z amerického dubu a byla nalahvovaná s obsahem alkoholu 46 %.

Whisky vám nabídne tóny broskví, meruněk či vanilky.


Loch Lomond Inchmoan 12 Year Old

Whisky Inchmoan předvádí kouřový charakter whisky Loch Lomond. 12letá whisky v sobě kombinuje destilát z kotlů Lomond klasických kotlů. Whisky zrála v podobné kombinaci sudů jako whisky Inchmurrin a byla také stočena s obsahem alkoholu 46 %.

Najdete v ní tóny ovoce, medu a lehkého kouře.

Loch Lomond Inchmoan 12 Year Old whisky předplatné

Loch Lomond 14 Year Old

Loch Lomond 14 Year Old whisky předplatné

Tato 14letá whisky zrála v kombinaci sudů z amerického dubu. Na rozdíl od předchozích vzorků však dozrávala v sudech z francouzského dubu z oblasti Limousin ve střední Francii. Tato nejméně obydlená část Francie se pro svou čistou přírodu nazývá zeleným srdcem Francie.

Whisky s obsahem alkoholu 46 % vám nabídne tóny jablka, máslového karamelu (fudge) spolu s lehkým dotekem kouře.


Čtěte také:

Odběr novinek:

Loading

Subscribe
Upozornit na

5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
1 rok před

Inchmurrin jsem měl v rámci adventního kalendáře a docela mě bavila, v chuti jsem ale cítil takovou “plastovost” co mi úplně nesedla

J. Dvořák
1 rok před

Myslím, že by byla velká škoda, kdyby se z tohoto prozatím zajímavého a rostoucího blogu měl stát reklamní leták. Jedno, zda výše zmíněného překupníka s alkoholem s cenami blízkými charitě, nebo kohokoliv jiného.
Pro případné zájemce není od věci informace, že existuje oficiální degustační pack, ve kterém jsou zastoupeny obě 12-leté jako výše (Inchmoan & Inchmurin) a místo 14-leté je tam klasická 12-letá. Miniatury mají o 10 ml víc (50 ml) a cena se oproti tomuto báječnému předplatnému (700 až 900 Kč) pohyuje na úrovni docela rozumných 400 až 500 Kč. Nicméně nikomu neberu možnost vyhazovat své peníze kamkoliv a jakýmkoliv způsobem.

Last edited 1 rok před by J. Dvořák
Robert
1 rok před

Z toho vás Jirka Dvořák ani já nepodezíráme. Nicméně i mně se to jevilo poněkud předražené.

Robert
1 rok před
Reply to  J. Dvořák

Tak jsem se podíval na onen web alkohol.cz, abych jim náhodou nekřivdil (známe to všichni, něco je někde výhodné, ale něco jiného zase jinde). To jsem si dal. První nepravda už v reklamním banneru tady („největší výběr whisky“). Co jsem dál sem tam nahlédl, je předražené prakticky všechno, něco dokonce rekordně (konkrétně třeba sedmička Glenfarclas 15 yo za 2799 Kč, kupoval jsem jinde před několika týdny za cca 1500 Kč – blahopřejeme a posíláme klíčenku!). Pokud už obchod má na skladě něco zajímavého, tak prodej zásadně formou aukce (to je vlastně dobře, aspoň i těm méně chápavým dojde, že tady jde fakt jenom o to, aby z kupujících vytáhli co nejvíc). A jako třešnička na dortu další klamavá reklama, totiž „akce sleva 25%“ na Bruichladdich, ve které si třeba The Classic Laddie můžete v sedmičce koupit za krásných 1299 Kč, přičemž ji bez problému a „akce“ seženete v celé řadě obchodů levněji, a to dokonce třeba i se dvěma sklenicemi. Ale jak napsal zcela trefně Jirka Dvořák – „nikomu neberu možnost vyhazovat své peníze kamkoliv a jakýmkoliv způsobem“.