Skotské palírny #3 – Highland Park [hi•land park]

Domovem skotské palírny Highland Park jsou Orkneje. Oficiálně byla palírna založena v roce 1798. Před tím, však na statku fungovala ilegální palírna, jejíž majitel Magnus Eunson přes den pracoval jako kněz a v noci pálil a pašoval alkohol. Tento „temný původ“ palírny připomíná limitovaná edice Dark Origins.

V roce 2019 zavítalo do palírny 20 000 návštěvníků. Majitelé palírny navíc v centru Kirkwallu, hlavního města Orknejí, otevřeli tematický obchod s whisky Highland Park, jehož součástí je i galerie či výukové prostory.

Charakter whisky Highland Park hodně určuje rašelina použitá pro sušení sladu. Zdejší rašelina je, na rozdíl od rašeliny z Islay nebo jiných částí Skotska, z velké části tvořená vřesem. To dodává whisky lehčí rašelinnou chuť.

Palírna si 30% sladu vyrábí sama. Jedná se o nakouřený slad s koncentrací fenolů 30-40 ppm. Zbytek použitého sladu je nenakouřený od firmy Simpson’s.

Základní řadu palírny tvoří plnění 10leté (Viking Scars), 12leté (Viking Honour), 18leté (Viking Pride), 25leté, 30leté a 40leté.
(aktualizováno 30.12. 2019)

https://www.highlandparkwhisky.com/

Palírna Highland Park
Palírna Highland Park

Příště navštívíme Campbeltown a známou palírnu Springbank.

Zde najdete seznam palíren navštívených v našem seriálu

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.