Speciální whisky pro festival Fèis Ìle – aktualizováno

Další palírny z ostrova Islay odtajňují svá speciální vydání pro festival Fèis Ìle na ostrově Islay. Již minulý týden představila svou limitovanou edici palírna Laphroaig. Tento týden zveřejnily svou festivalou whisky i palírny Bruichladdich, Bunnahabhain, Lagavulin a Caol Ila.

Octomore Event Horizon

Octomore Event Horizon je nejstarší zástupce této silně rašelinné řady od palírny Bruichladdich. Whisky zrála 12 let v sudech po oloroso a Pedro Ximénez sherry. Whisky je silně kouřová s tóny sušeného ovoce, tabáku a kávy. Nebyla barvena ani filtrována za studena a lahvována byla s obsahem alkoholu 55,7%. 2000 lahví bude v palírně ke koupi od 26. května za a za cenu 175 liber.

Bunnahabhain Champagne Finish

Palírna Bunnahabhain letos vydává svou první speciální whisky pro festival Fèis Ìle. Jde o 30leté plnění dozrávající v sudech po šampaňském. Doba dozrávání v těchto sudech ani další detaily o této whisky zatím nejsou známy. Víme jen, na prodej je připraveno 120 lahví, které si můžete koupit v náštěvnickém centru od 31. května.

Scarabus Islay

I nezávislá stáčírna Hunter Laing vydá, u příležitosti festivalu, nové plnění. Scarabus Islay je první whisky v nové řadě Scarabus. Whisky je bez udání věku a pochází z neurčené palírny na Islay. Lahvována byla s obsahem alkoholu 46%. Whisky bude představena na festivalu Fèis Ìle a první ochutnávky proběhnou v nově otevřené palírně Ardnahoe. Od června pak bude dostupná celosvětově s cenou 38 liber.

Speciální festivalová whisky z palírny Lagavulin zrála v kombinaci sudů z amerického dubu, evropského dubu a ex-sherry sudy z amerického dubu. Lahvována byla s obsahem alkoholu 53,8%. V palírně bude, od 25. května, dostupných 6000 lahví s cenou 150 liber.

Palírna Caol Ila si připravila 22letou whisky zrající v sudech po sherry a lahvovanou s obsahem alkoholu 58,4%. 3000 lahví bude v palírně dostupných za 130 liber od 27. května.

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honza
4 let před

To jsou samé super věci. Není někde informace z jaké palírny ten Scarabus je?